OTOMATİK ENJEKTABLE DOLUM MAKİNESİOtomatik Enjektable Dolum Makinası muhtelif ebatlar ve şekillerde teneke plastik cam pvc ve başka şişelere özel pompa yardımı ile gramajı ayarlayan dijital ekranlı bir sistemdir. Servo motorlu gramaj ve nozul yükseklik kontrollü, akışkan ve ya yüksek kıvamlı ürünlerin hacimsel olarak dolum ve kapatma işlemlerini yapar. Otomatik Enjektable Dolum Makinası ilaç, kozmetik, gıda ve kimya sanayisinde kullanılmakta olup hassas dolum ayarına sahiptir. Makinanın tamamı AB standartlarına uygun 304 paslanmaz çelik malzemeden oluşmakta. Waterproof elektronik tesisat 7" dokunmatik renkli ekranlı ara yüzü ,Türkçe ve ya İngilizce ekran tasarımı mevcuttur. Uzun nozul opsiyonu ile şişelere dipten dolum yapa bilme imkanı sağlamakta. Makina tercihe göre hat şeklinde dizayn edilerek şişe kapak kapatma ve etiket (tek yönlü ve ya çift yönlü) makinası eklemekle konveyör bağlantılı tamamlamak mümkündür. Otomatik Enjektable Dolum Makinasının işlem sırası aşağıda belirtilmiştir.

1. Otomatik şişe besleme

2. 2’li dolum (talebe göre nozul sayısı çoğaltılır)

3. Otomatik tıpa ve ya plastik besleme

4. Alüminyum kapak besleme

5. Kapak sıvama ve ya sıkma

6. Çıkış ünitesinden ürün verme

7. Optik kontrol (bu bölüm talebe göre etiket makinasında yer almakta)

8. Etiketleme

9. Bitmiş ürün

      1)Şişe besleme sistemi otomatik olarak şişe besleme ünitesinden aktarıla bilir ve ya manuel olarak konveyör üzerine manuel olarak koyularak doluma geçe bilir.

      2)2’li dolum bölümünde 10 ml-den 250ml ve daha üst ml-e kadar dolum yapıla bilir.

      3)Otomatik tıpa ve ya besleme vibrasyon sistem vasıtasıyla sağlanır. Vibrasyon besleme sisteminin aşağı ve yukarı seviyesi dokunmatik ekran üzerinden ayarlana bilir.

      4)Alüminyum kapak besleme vibrasyon sayesinde şişe ağzına hassas şekilde oturtulur. Tıpa vibrasyonunda olduğu gibi yukarı – aşağı seviyesi dokunmatik ekran üzerinden ayarlanabilir.

      5)Kapak sıkma ünitemiz ise 2 çeşit olmakla 1. Sistem Alüminyum kapakları hem sıvayıp hem de diş çekme yöntemi ile kapatır. 2. Sistem sıkma sistemi kapak şekillerine göre özel kalıplar hazırlanır şişe ağızlarına hassasiyetle otomatik şekilde oturtularak sıkılır.

NOT: Meditek Makina olarak sizlere makina üretim aşamasında tarafınızdan tercih ve temin edile bilinecek ekipman markaları kullanma imkanı sağlıyoruz. Bunlara elektrik, elektronik ve pnömatik ekipmanlar dahildir. Üretmiş olduğumuz makinaların tarafımızdan teknik servisi sağlanmaktadır.

OTOMATİK ENJEKTABLE DOLUM MAKİNESİÖZELLİKLER                                MMED 10-50                     MMED 50-100           MMED 100-250

Dolum Ağırılığı10-50 ml50-100 ml100-250 ml
Dolum Kapasitesi2250-2750 ad/sa1750-2000 ad/sa1500-1750 ad/sa
Dolum Hassasiyeti+%1 / -%1 +%1 / -%1 
+%1 / -%1 
Dolum İğneleri2 adet2 adet2 adet
Tıpa Besleme ve Çakma1 adet1 adet1 adet
Alüminyum Besl. Kapatma 1 adet1 adet1 adet
Hava Basıncı6 bar6 bar6 bar
Elektrik Tüketimi1.1 kw1.1 kw1.1 kw
Makine ölçüsü1500 x 1500 x 2000 mm( - )( - )
Makine Ağırlığı 500 kg500 kg500 kg


OTOMATİK ENJEKTABLE DOLUM MAKİNESİMotor0,37 KW
Paslanmaz şase304 Kalite
Dokunmatik PLC Ekran

7 İNCH

Dolum Nozulları

Talebe Göre Adet Belirlenir

Kapak Kakma ve Sıkma Sistemi
Hava Basıncı8 Bar
Pelistaltik veya Emme Basma Sistemi ile DolumTalebe Göre


Hemen Müşteri Hizmetlerimiz Sizi Arasın

Uzman müşteri hizmetleri temsilcimiz sizi arasın.